05 10 2010

ÇOCUKLARDA TUVALET EĞİTİMİ

  Kızım 2,5 yaşında ve bezi bıraktık, yazın başında...

 Şimdi sizlerle altın kuralları paylaşıyorum; Alıştırma kilodu bence işe yaramıyo zaten bacak kısmı çok sıkı lastik çocuğun canını acıtıyor.Ben bedenli olduğunu düşünüp 2.yide aldım ama kızım tercih etmedi.

 Sonra annemleri dinlemeyip oturak almayıp çocuk klozet kapağı aldım.Direk klozete alışsın diye ama bununda yanlış olduğunu bir kaç denemeden sonra anladım. Ben de eski yöntemler doğrultusunda gittim.

   Önce bir oturak alarak başladım çok pahalıya kaçmadan renkli bir oturak aldım.Sonra salonda ki halıyı kaldırdım herhangi bir aksi duruma karşı ve  bu süreçte özellikle uzun bacaklı pijama giydirdim.İlk gün tam 9 pijama kirlettik 2. gün 6ya düştük.Neden oturak olduğuna gelince çocuklar beze oyun oynarken çızgi film izlerken Rahatlıkla tuvaletlerini yapıyolar ve ve oyundan geri kalmıyolar birden banyoya götürmek hemde çizgi film seyrederken zor oluyor.Bu yüzden çizgi film seyrederken çişini oturakta yapabilmeli.Daha çabuk kabulleniyo oturağı bir hafta oturduğunuz odada bulundurmak en mantıklısı çocuk çişini fark edene kadar genellikle yapmış oluyor.Bunun için 30dk. oturağa oturtun ve yapdığında abartılı sevgi gösterisi yapın. 1hafta sürüyor genellikle burda en önemli nokta altına kaçırdığında kesinlikle bağırmamak geceleri ben bezlemeye devam ettim.Daha sonra gece bezini ıslatmadığını artık alışkanlık olarak tutuğunu fark edeceksiniz.O zaman da gece bağlamyı kesebilirsiniz.:)

0
0
0
Yorum Yaz